آشنایی با Beefy Finance و توکن BIFI

Beefy

بیفی فایننس یک پلتفرم تجمیع‌کننده سود (Yield Aggregator) است. این پلتفرم‌ها تلاش می‌کنند بیشترین بازدهی را از سایر پلتفرم‌های دیفای برای کاربران خود فراهم کند. شبکه بیفی با ساخت پلتفرمی جامع توانسته از سایر پلتفرم‌های ساخته شده در شبکه‌های بلاک چینی بایننس اسمارت چین (BSC)، آوالانچ، هکو، پالیگان، فانتوم، هارمونی، آربیتروم، سلو، مون‌ریور، متیس، Cronos  و Fuse پشتیبانی کند.

پلتفرم Beefy Finance یک بهینه‌ساز بازده چند ‌زنجیره‌ای غیر‌متمرکز است، که به کاربران خود اجازه می‌دهد تا با سپرده‌گذاری رمز‌ ارز‌های خود، سود مرکب (Compound) دریافت کنند. 

هدف این پلتفرم بهینه‌سازی کسب درآمد در پلتفرم‌های دیفای است. کاربران با تامین نقدینگی در استخرها ، از آن‌ها پاداش دریافت می‌کنند.

بیفی با استیک کردن پاداشی که کاربران با سپرده‌گذاری دارایی‌های خود بدست می‌آورند، سود کاربران را افزایش می‌دهد ، به طور مثال هنگامی که دارایی‌های خود را در صرافی غیرمتمرکز پنکیک سواپ استیک می‌کنید، این پلتفرم به شما توکن CAKE پاداش می‌دهد. بیفی با استیک کردن توکن کیکی که به عنوان پاداش به شما داده می‌شود، بازدهی سپرده‌گذاری شما را افزایش داده و اصطلاحا شما از سرمایه‌ خود سود مرکب کسب می‌کنید. پلتفرم بیفی قابلیت سپرده‌گذاری در بیش از ۱۰ شبکه بلاک چینی و تعداد زیادی از پلتفرم‌های دیفای را فراهم کرده و قصد دارد در آینده از شبکه‌ها و پلتفرم‌های بیشتری نیز پشتیبانی کند.

این پلتفرم از طریق مجموعه‌ای از استراتژی‌های سرمایه‌گذاری که توسط قرارد‌های هوشمند اجرا می‌شوند، به صورت خودکار پاداش کاربران را از استخرهای نقدینگی مختلف، صرافی‌های غیر‌متمرکز و سایر  Yield‌ Farming در اکوسیستم دیفای به حداکثر می رساند.

پلتفرم Beefy Finance از مجموعه‌ای از صندوق‌ها (Vault) تشکیل شده است. کاربران با مراجعه به این پلتفرم و انتخاب شبکه بلاک چینی مورد نظر، می‌توانند از بین آنها، توکن‌ها و پلتفرم‌های مختلف، صندوق مورد نظر خود را انتخاب کرده و دارایی‌های خود را در آن سپرده‌گذاری کنند. سپرده‌گذاری بدون پرداخت کارمزد بوده و در هر زمان که می‌خواهند دارایی‌هایشان را با پرداخت ۰.۱ درصد کارمزد، برداشت کنند. کاربران به دلیل غیر‌متمرکز بودن این پلتفرم، به طور کامل بر دارایی‌های خود تسلط داشته و کنترل کیف پولشان در اختیار خودشان است. 

تفاوت پلتفرم بیفی با سایر پلتفرم‌های دیفای

در میزان سود پرداختی به کاربران است. این تفاوت ناشی از نحوه سرمایه‌گذاری و محاسبه سود در این پلتفرم‌ها است؛ به طور مثال در صرافی غیرمترکز  محبوب پنکیک سواپ و در استخر CAKE-BNB میزان بازده سالانه (APR) در حال حاضر برابر با ۳۸.۸۸ درصد است؛ اما در پلتفرم بیفی و در دکس پنکیک سواپ و در همان استخر CAKE-BNB میزان بازدهی درصدی سالانه (APY) در حال حاضر ۴۸.۶۱ درصد است. همانطور که مشاهده می‌کنید، بازدهی در یک استخر که در یک پلتفرم یکسان سپرده‌گذاری شده، حدودا ۱۰ درصد با هم اختلاف دارد. اختلاف حاصله در مفهوم سود کامپوند است که پلتفرم بیفی از آن بهره می‌برد. 

نحوه کار پلتفرم Beefy Finance به این صورت است که پاداش دریافتی کاربران از پلتفرم‌های دیفای مختلف را جمع‌آوری کرده و با استیک کردن مجدد آن‌ها به صورت خودکار در پر بازده‌ترین استخرهای این پلتفرم‌ها، بازدهی بیشتری تولید می‌کند. 

بیفی خدمات و سرویس‌های مختلفی را به کاربران خود ارائه می‌دهد. کاربرانی که قصده استیک کردن دارایی‌های خود را در شبکه‌های مختلف دارند می‌توانند با مراجعه به سایت پلتفرم Beefy Finance دارایی‌های خود را در این پلتفرم سپرده‌گذاری کنند.

کاربران می‌توانند با استیک کردن توکن BIFI در تصمیمات این پلتفرم شرکت داشته باشند. کاربران می‌توانند با استیک کردن توکن‌های BIFI خود در این پلتفرم پروپوزال ثبت کنند یا به پروپوزال‌های ثبت شده توسط سایر کاربران رای دهند.

با مراجعه به قسمت Insurance از دارایی‌های خود در مقابل خطرات احتمالی که ممکن است برای استخرهای تحت مالکیت پلتفرم Beefy Finance اتفاق بیفتد، جلوگیری کنند. کاربران می‌توانند با پرداخت کارمزد سالانه ۲.۹ درصد، سپرده‌گذاری های خود در این پلتفرم را بیمه کنند.

در قسمت Boost در پلتفرم بیفی در استخرهایی که میزان سود بیشتری به کاربران خود ارائه می‌دهد، مطلع شده و دارایی‌های خود را در این استخرها استیک کنند. همچنین کاربران می‌توانند با مراجعه به این بخش از لانچ‌پول‌های فعال پلتفرم بیفی مطلع شده و با سپرده‌گذاری در این بخش، از پلتفرم بیفی پاداشی در قالب توکن‌های مختلف دریافت کنند.

توکن BIFI توکن حاکمیتی پلتفرم Beefy Finance است و از آن برای تصمیم‌گیری در فرایند‌های حاکمیتی این پلتفرم استفاده می‌شود.  همچنین کاربران می‌توانند با استیک کردن توکن‌های BIFI خود از پلتفرم بیفی توکن wBNB پاداش بگیرند.

beefy نقشه راه مدونی از فعالیت‌هایی که قصد دارد در آینده انجام دهد، ارائه نکرده است. تیم سازنده پلتفرم Beefy Finance در مصاحبه‌ای با BSC News  بیان داشته‌اند که قصد دارند دامنه فعالیت خود را به شبکه‌ها و پلتفرم‌های دیفایی که در حال حاضر با آن‌ها همکاری ندارند، گسترش دهند. همچنین آن‌ها بیان کرده‌اند که به توسعه و نوآوری در پلتفرم بیفی ادامه خواهند داد و در تلاش‌اند تا امنیت این پلتفرم را به طور کامل تامین کنند.

ارز دیجیتال BIFI را می‌توانید از صرافی‌های متمرکز بایننس، کوینکس، HotBit ,MandalaExchange و Gatei.io خریداری کنید. همچنین توکن BIFI در صرافی‌های سوشی‌سواپ در شبکه‌های پالیگان و آربیتروم، پنکیک سواپ، بالانسر، تریدر جو و DODO نیز قابل خریداری است.

رمز ارز BIFI را در می‌توان در کیف پول‌های نرم افزاری مانند متامسک، سیف‌پل، تراست ولت، بایننس ولت ، نگهداری کرد. همچنین می‌توان این توکن را در کیف پول‌ سخت‌افزاری لجر نیز ذخیره کرد.

Beefy
Beefy bifi ramztools

مقالات مرتبط

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *