پروژه کرو دائو توکن (CRV)

Curve

Curve DAO Token (CRV)

این پروژه صرافی ارز دیجیتال غیرمتمرکز در حوزه دیفای است. و برای تبدیل توکن‌های بیت کوین و استیبل کوین ها است. به همین دلیل به چنین پروتکل‌هایی DEX یا صرافی غیرمتمرکز گفته می‌شود. CRV توکن اصلی شبکه کرو فایننس است.

 CRV در واقع یک مبادله غیر متمرکز برای پول کوین است که از یک سازنده خودکار بازار (AMM) برای مدیریت نقدینگی استفاده می کند.ارز CRV که در ژانویه سال 2020 راه اندازی شد و پدیده امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) است که در نیمه دوم سال 2020 رشد چشمگیری داشته است.

کرو Curve مانند ارز دیجیتال یونی سواپ uniswap یا Balancer به کاربران ارز رمزنگاری شده می دهد که از دارایی های خود کارمزد بگیرند، در حالی که به تریدرها اجازه می دهد آن دارایی ها را با قیمت های بهتر خریداری کرده و یا بفروشند.

آنچه که کرو Curve را از پلتفرم های مشابه متمایز می کند، تمرکز آن بر بازارهای استیبل کوین هایی همچون Maker و USDT است. هدف کرو Curve این است که اجازه دهد استیبل کوین ها با کارمزد کم و حداقل تغییر قیمت در ان معامله شوند.

در آگوست 2020، پروتکل Curve با راه اندازی یک سازمان خودمختار غیرمتمرکز DAO برای مدیریت تغییرات پروتکل، مسیر خود را به سمت حاکمیت غیرمتمرکز آغاز کرد. بیشتر DAOها توسط توکن های حاکمیتی کنترل می‌شوند که به دارندگان حق رای می دهند. در این حالت CurveDAO توسط توکن CRV کنترل می شود. به عبارتی توکن CRV یک توکن ERC-20 است که برای ایجاد انگیزه در اختیار ارائه دهندگان نقدینگی در پلتفرم و همچنین جلب مشارکت بیشترین تعداد کاربر در حاکمیت پروتکل قرار گرفته است.

بنیانگذار و مدیرعامل شرکت Curve دانشمند روسی به نام Michael Egorov می باشد که این فرد تجربه های مختلفی در زمینه شرکت های مرتبط با ارزهای رمزپایه دارد. در سال 2015، وی بنیانگذار و مدیر CT NuCypher شد.

Egorov همچنین بنیانگذار شبکه بانکی و وام های غیرمتمرکز LoanCoin است. وایت پیپر Curve در نوامبر 2019 منتشر شد و نام Michael Egorov به عنوان یکی از نویسندگان آورده است.

AMMها اجازه می دهند دارایی های دیجیتال به جای ترید بین خریداران و فروشندگان، با استفاده از استخر نقدینگی به صورت خودکار معامله شوند. در هسته اصلی خود، یک مجموعه نقدینگی مشترک است. کاربران استخرهای نقدینگی را با توکن تهیه می کنند و قیمت توکن های موجود در استخر با یک فرمول ریاضی تعیین می شود. با تغییر فرمول، می توان مجموعه های نقدینگی را برای اهداف مختلف بهینه کرد. هرکسی که به برخی از توکن های ERC-20 متصل باشد می تواند با اضافه کردن توکن به مجموعه نقدینگی AMM به یک تامین کننده نقدینگی تبدیل شود.

به طور کلی پلتفرم معاملاتی Curve به گونه ای طراحی شده است که اجازه می دهد استیبل کوین ها با بهترین قیمت ممکن مبادله شوند.

مقالات مرتبط

آشنایی با Beefy Finance و توکن BIFI

بیفی فایننس یک پلتفرم تجمیع‌کننده سود (Yield Aggregator) است. این پلتفرم‌ها تلاش می‌کنند بیشترین بازدهی را از سایر پلتفرم‌های دیفای برای کاربران خود فراهم کند. شبکه بیفی با ساخت پلتفرمی جامع توانسته از سایر پلتفرم‌های ساخته شده در شبکه‌های بلاک چینی بایننس اسمارت چین (BSC)، آوالانچ، هکو، پالیگان، فانتوم، هارمونی، آربیتروم، سلو، مون‌ریور، متیس، Cronos  و Fuse پشتیبانی کند.

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *