آیا اتریوم واقعا همانقدر که فکر می‌کنیم غیر متمرکز است؟

مساری در تازه ترین گزارش خود در خصوص اتریوم نشان داده است که در حدود دو سوم کل نود‌های فعال اتریوم (از تعداد 4,653 نود) بر روی سرویس‌دهنده‌های متمرکز فضای ابری فعال هستند که در نتیجه شبکه‌ی اتریوم را نسبت به شکست متمرکز آسیب پذیر می‌کند.

در واقع 52 درصد از نود‌ها از سرویس فضای ابری آمازون به نام AWS و 15 درصد از سرویس Hetzner استفاده می‌کنند.

دلیل استقبال نود‌ها از فضای ابری را می‌توان به هزینه‌های بالای زیرساخت لازمه ربط داد و در واقع این نود‌ها با اجاره‌ی قدرت محاسباتی لازم از ان فضا‌های ابری تراکنش‌ها را تایید می‌کنند.

علاوه بر این تمرکز جغرافیایی این نود‌ها نیز نکته‌ی بد بعدی می‌باشد جایی که 46 درصد از نود‌ها در کشور آمریکا و 13.4 درصد در کشور آلمان ثبت شده‌اند، که به این ترتیب اتریوم را در برابر خطراتی همچون قانون گذاری آسیب پذیر می‌کند.

مقالات مرتبط

آشنایی با Beefy Finance و توکن BIFI

بیفی فایننس یک پلتفرم تجمیع‌کننده سود (Yield Aggregator) است. این پلتفرم‌ها تلاش می‌کنند بیشترین بازدهی را از سایر پلتفرم‌های دیفای برای کاربران خود فراهم کند. شبکه بیفی با ساخت پلتفرمی جامع توانسته از سایر پلتفرم‌های ساخته شده در شبکه‌های بلاک چینی بایننس اسمارت چین (BSC)، آوالانچ، هکو، پالیگان، فانتوم، هارمونی، آربیتروم، سلو، مون‌ریور، متیس، Cronos  و Fuse پشتیبانی کند.

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *