انجمن ها

سوال بپرسید, جواب بگیرید و با
سایر کاربران در ارتباط باشید.

 • مفهوم bos در استراتژی smart money

  نوشته شده توسط damon در 1401/12/02 در 10:17 قبل از ظهر

  Smart Money Strategy یکی از روش‌های معروف و پرکاربرد در مباحث سرمایه‌گذاری است که به‌صورت کلی به منظور شناسایی جریان سرمایه‌ای صحیح در بازار و انتخاب سهام با بازدهی بالا و ریسک کم ترجیح داده می‌شود. از جمله ابزارهای استفاده شده در این استراتژی، می‌توان به شاخص BOS اشاره کرد.

  شاخص BOS به معنی Buy on Strength (خرید در قدرت) است و یک شاخص فنی است که در صورت استفاده درست، می‌تواند برای انتخاب سهام با بازدهی بالا و ریسک کم مفید باشد. این شاخص نشان‌دهنده قدرت قیمت در حال حاضر یک سهم است، به این معنی که سهم در حال رشد قیمتی است. اگر شاخص BOS بالاتر از 70 باشد، این نشان می‌دهد که سهم به دلیل رشد قیمتی شدید در حال حاضر بسیار گران است و بهتر است که سهم را نخرید. اگر شاخص BOS کمتر از 30 باشد، این نشان می‌دهد که سهم به دلیل کاهش قیمتی شدید در حال حاضر بسیار ارزان است و بهتر است که سهم را خریداری کنید.

  با این حال، همانطور که همیشه در مباحث سرمایه‌گذاری مطرح است، برای استفاده موفق از هر استراتژی سرمایه‌گذاری، باید اطلاعات بیشتری درباره بازار و سهام داشته باشید و تحلیل‌های دقیقی را انجام دهید. به همین دلیل، قبل از استفاده از شاخص BOS به‌عنوان یکی از ابزارهای استراتژی اسمارت مانی، بهتر است با یک مشاور سرمایه‌گذاری یا کارشناس مالی مشورت کنید.

  damon پاسخ داد 7 ماه، 1 هفته پیش 1 عضو · 0 پاسخ ها
 • 0 پاسخ ها

با عرض پوزش، هیچ پاسخی یافت نشد.