انجمن ها

سوال بپرسید, جواب بگیرید و با
سایر کاربران در ارتباط باشید.

 • نحوه محاسبه لات در معاملات فارکس

  نوشته شده توسط حمید رضا کارگر در 1401/12/02 در 1:58 بعد از ظهر

  لات یا همان سواپ (Swap) در معاملات فارکس به هزینه‌ای اشاره دارد که برای نگهداری یک موقعیت باز در شبانه‌روز به صورت پرداخت یا دریافت به حساب کاربر اعمال می‌شود. برای محاسبه لات در معاملات فارکس، ابتدا باید متوجه شوید که موقعیت باز شما در جفت ارزی که قصد دارید معامله کنید، در کدام سمت (خرید یا فروش) است.

  در این مرحله، باید با استفاده از نرخ لات موجود در بانک‌ها یا کارگزاری که از آن استفاده می‌کنید، به مقدار لات برای موقعیت باز خود برسید. برای محاسبه لات، ابتدا باید نرخ لات را به تقسیم ماهانه تبدیل کنید. سپس با توجه به حجم موقعیت باز خود و نرخ لات، می‌توانید مقدار لات را بدست آورید.

  برای مثال، فرض کنید که شما یک موقعیت خرید در جفت ارزی EUR/USD با حجم 100,000 و نرخ 0.5% در سمت خرید دارید. برای محاسبه لات، ابتدا باید نرخ لات را به تقسیم ماهانه تبدیل کنید. فرض کنید نرخ لات ماهانه 1% است. در این صورت، مقدار لات شما برای این موقعیت برابر است با:

  (100,000 * 0.5% * 1%) / 365 = 1.37 دلار

  به عبارت دیگر، شما باید هر شبانه‌روز 1.37 دلار به عنوان هزینه لات به حساب خود پرداخت کنید. البته باید توجه داشته باشید که نرخ لات و محاسبه لات در هر کارگزاری ممکن است متفاوت باشد و بهتر است با کارگزاری که از آن استفاده می‌کنید، تماس بگیرید تا در مورد روش محاسبه لات در آنجا راهنمایی بگیرید.

  حمید رضا کارگر پاسخ داد 7 ماه، 1 هفته پیش 1 عضو · 0 پاسخ ها
 • 0 پاسخ ها

با عرض پوزش، هیچ پاسخی یافت نشد.