انجمن ها

سوال بپرسید, جواب بگیرید و با
سایر کاربران در ارتباط باشید.

 • واگرایی پول هوشمند

  نوشته شده توسط حمید رضا کارگر در 1402/01/01 در 11:59 قبل از ظهر

  همبستگی پول هوشمند

  همبستگی پول هوشمند یا به انگلیسی Smart Money Correlation، به میزان همبستگی بین حرکت بازار سرمایه و جریان سرمایه های موجود در صندوق های سرمایه‌گذاری اشاره دارد که توسط سرمایه‌گذاران حرفه‌ای (همچون صندوق‌های پول نقد، صندوق‌های پرمخاطره، سرمایه‌گذاران دولتی و …) در جریان قرار می‌گیرند. به عبارت دیگر، همبستگی پول هوشمند به وضعیتی اشاره دارد که جریان سرمایه‌های حرفه‌ای در بازار سرمایه با حرکت قیمت‌ها همراه است.

  از دیدگاه سرمایه‌گذاران، بالا بودن همبستگی پول هوشمند نشان دهنده این است که حرکت قیمت‌های بازار سرمایه تحت تأثیر تصمیمات سرمایه‌گذاران حرفه‌ای قرار دارد و تأثیر آن‌ها در بازار قابل توجه است. به عبارت دیگر، بالا بودن همبستگی پول هوشمند نشان دهنده این است که سرمایه‌گذاران حرفه‌ای در بازار سرمایه بسیار فعال هستند و تصمیمات آن‌ها می‌تواند تأثیر مستقیمی بر روی حرکت بازار داشته باشد.

  همچنین، بالا بودن همبستگی پول هوشمند به معنای این است که جریان سرمایه‌های حرفه‌ای در بازار سرمایه با شرایط کلی اقتصادی و اخبار روز دنیا همبستگی بیشتری دارد و این مسئله می‌تواند برای سرمایه‌گذاران حرفه‌ای فرصت‌های مناسبی را به همراه داشته باشد.

  حمید رضا کارگر پاسخ داد 2 ماه، 2 هفته پیش 1 عضو · 0 پاسخ ها
 • 0 پاسخ ها

با عرض پوزش، هیچ پاسخی یافت نشد.