کاهش فعالیت‌های مجرمانه به وسیله ارز‌های دیجیتال در سال 2022

‏? Chainalysis در تازه‌ترین گزارش خود به بررسی فعالیت غیر قانونی در سال 2022 و مقایسه آن با سال‌های قبل پرداخته است.

? نکته‌ی قابل توجه در این میان کاهش چشمگیر سرمایه‌های به سرقت رفته از طریق اسکم (Scam) نسبت به سال‌های قبل است. تا به امروز در سراسر سال 2022 مجموع مبلغ پروژه‌های Scam شده، 1.6 میلیارد دلار می‌باشد که این عدد برای مدت مشابه در سال 2019 نزدیک به 8.5 میلیارد دلار بوده است و همچنین برای سال 2021 نیز نزدیک به 4 میلیارد دلار.

‏? Chainalysis برای این موضوع دو دلیل عمده برشمرده است، یکی آن که در شرایط بازار خرسی پروژه‌های اسکم جذابیت کمتری نسبت به شرایط گاوی دارند و در نتیجه قربانیان کم‌تری به این پروژه‌ها رو می‌کنند. و همچنین در شرایط بازار نزولی به نظر می‌رسد که کاربران بی‌تجربه و نابلد کمتری در بازار حضور دارند که به موجب آن، قربانیان این اسکم‌ها نیز کمتر می‌باشند.

Source:Chianalysis

مقالات مرتبط

آشنایی با Beefy Finance و توکن BIFI

بیفی فایننس یک پلتفرم تجمیع‌کننده سود (Yield Aggregator) است. این پلتفرم‌ها تلاش می‌کنند بیشترین بازدهی را از سایر پلتفرم‌های دیفای برای کاربران خود فراهم کند. شبکه بیفی با ساخت پلتفرمی جامع توانسته از سایر پلتفرم‌های ساخته شده در شبکه‌های بلاک چینی بایننس اسمارت چین (BSC)، آوالانچ، هکو، پالیگان، فانتوم، هارمونی، آربیتروم، سلو، مون‌ریور، متیس، Cronos  و Fuse پشتیبانی کند.

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *